Bireysel Kariyerim

1954 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Sivas Şarkışla, liseyi Şanlıurfa’da okudu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni 1976 yılında bitirdi.

Kişisel özellikleri:

Dinleme sabrına sahip, müzakere nezaketine dikkat eden, insanları her koşulda ciddiye alan, tevazuun erdem olduğuna inanan, adil olmaya dikkat eden, empati kuran ve hayatın yaşamaya değer yanlarını görmeye çalışan, bu nedenle olaylara karşı iyimser, insanlara karşı iyi niyetli ve samimi davranan, Türk sanat müziği ve halk müziğinden keyif alan, spor haberlerini ve özellikle uluslararası müsabakaları takip eden, yürümekten hoşlanan, fotoğraf merakı olan, doğayı seven iyi bir çevre dostudur.

Bir baba, bir eş, bir aile reisi olarak sosyal sorumluluklarının bilincindedir.

Meslekî kitap ve dergileri takip eden, günlük gazeteleri ve son gelişmeleri izleyen, vakit buldukça kişisel gelişim ve roman türü kitaplara ilgi duyan, demokrasiyi sindirmiş, eşitlikçi ve hürriyetçi anlayışı gereği sivil toplum kuruluşlarında etkin rollerde bulunmayı tercih eden bir kişiliğe sahiptir. Yerel ve ulusal basında güncel konular üzerinde 90 adet makalesi yayınlandı.

İyi derecede Almanca, temel düzeyde İngilizce ve Fransızca bilir.